Meble na wymiar wykonujemy z różnych surowców. Dla ułatwienia wyboru prezentujemy główne rodzaje wykorzystywanych materiałów wraz z przykładami kolorów (wszystkie dostępne kolory możemy zaprezentować we wzornikach):

Płyty meblowe jednokolorowe – duży wybór kolorów o jednolitej strukturze. Część z nich występuje także w wersji o podwyższonym połysku.

Płyty meblowe drewnopodobne – bogaty wybór kolorów oraz struktur drewna. Oferujemy także płyty Synchro 3D, które posiadają wypukłą strukturę, odpowiadającą naturalnemu ułożeniu słojów i rysunkowi drewna – dzięki temu wyglądają bardzo naturalnie.

Płyty lakierowane – dają efekt bardzo wysokiego połysku, estetyczne i odporne na wilgoć.

Płyty akrylowe – najwyższy połysk dostępny na rynku, lustrzany efekt odbicia światła oraz najwyższa odporność na zarysowania. Dostępne tylko w kolorze czarnym i białym.

Fronty meblowe – gotowe wzory nowoczesnych oraz tradycyjnych frontów kuchennych, w dowolnej konfiguracji kolorystycznej.

Lustra – powiększają i rozjaśniają wnętrze, często stosowane jako element szaf przesuwnych. Lustrem można pokryć całe skrzydła drzwi szafy. Jest ono klejone na płycie, dzięki czemu jest bezpieczne w użytkowaniu – w razie rozbicia szkło pęka, ale nie kruszy się cała tafla lustra.

Szkło lakierowane – Lacobel – elegancki materiał wykończeniowy, dostępny w bogatej kolorystyce. Rozświetla wnętrze, ożywia i bardzo dobrze komponuje się z innymi materiałami.

Szkło z naniesioną grafiką – daje bardzo duże możliwości aranżacji, może znaleźć zastosowanie jako element szafy lub panel kuchenny i nie tylko. Dostępne wzory grafik można znaleźć na stronie www.hq-design.pl w zakładce „Baza zdjęć”.